FAQ

Najczęściej zadawane pytania

Jeśli nigdzie nie znalazłeś odpowiedzi na swoje wątpliwości, sprawdź tutaj - poniżej znajdziesz listę najczęściej zadawanych pytań. Jeśli pomimo to nie odnajdziesz odpowiedzi, pamiętaj, że zawsze służymy pomocą i radą. Zapraszamy do Kontaktu.

 

W Polsce częściej wybierany jest pochówek tradycyjny. Niemniej jednak decyzja czy zmarły zostanie pochowany w tradycyjnej trumnie, czy też zostanie skremowany i pochowany w urnie, należy jedynie do najbliższej rodziny (osób uprawnionych). W razie wątpliwości lub pytań dotyczących rodzajów ceremonii pogrzebowych, zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub osobistego w jednej z 12 placówek MPUK.
Pierwszym krokiem jest telefon do lekarza osoby zmarłej (z właściwej przychodni rejonowej), ewentualnie wezwanie pogotowia. Jeśli śmierć nastąpiła w nocy, należy zadzwonić do lekarza z Nocnej Opieki Lekarskiej (NOL). Po przybyciu na miejsce lekarz wystawi kartę zgonu. Drugim krokiem jest kontakt z nami. Jesteśmy dostępni przez całą dobę, więc jeśli potrzebujesz pomocy, zadzwoń do nas: 195 88 lub 22 836 69 16 (numery całodobowe).
Jeśli do śmierci doszło w szpitalu (lub innej placówce opiekuńczej, np. hospicjum), personel przygotowuje większość niezbędnych dokumentów. W dalszych krokach pomożemy Ci my - skontaktuj się z nami, dzwoniąc pod numer 195 88 lub 22 836 69 16 (numery całodobowe).

Lokalizacja USC w Warszawie:

- Bielany: Siedziba USC w Dzielnicy Bielany ul. Żeromskiego 29
- Mokotów: Siedziba USC w Dzielnicy Mokotów ul. Falęcka 10
- Ochota: Siedziba USC w Dzielnicy Ochota ul. Grójecka 17 A
- Praga Południe: Siedziba USC w Dzielnicy Praga Południe ul. Grochowska 274
- Praga Północ: Siedziba USC w Dzielnicy Praga Północ ul. Kłopotowskiego 1/3
- Śródmieście: Siedziba USC w Dzielnicy Śródmieście ul. Andersa 5
- Targówek: Siedziba USC w Dzielnicy Targówek ul. Kondratowicza 20
- Ursus: Siedziba USC w Dzielnicy Ursus Pl. Czerwca 1976 r. nr 1
- Ursynów: Siedziba USC w Dzielnicy Ursynów al. KEN 61
- Wawer: Siedziba USC w Dzielnicy Wawer ul. Włókiennicza 54
- Wesoła: Siedziba USC w Dzielnicy Wesoła ul. I Praskiego Pułku 33
- Wola: Siedziba USC w Dzielnicy Wola Aleja Solidarności 90

Na naszą pomoc możesz liczyć przez 24 godziny na dobę, w każdy dzień - roboczy i wolny. Jeśli bliska Ci osoba odejdzie w środku nocy, w czasie weekendu lub w inne dzień wolny od pracy, skontaktuj się z nami!

Czekamy po numerami telefonów:

  • 195 88 
  • 22 836 16 69 
  • 608 053 943

Jeśli bliska Ci osoba odejdzie z dala od domu (podczas wakacji, wizyty w innym mieście), ale pochowana ma zostać w Warszawie - skontaktuj się z nami. 

KONTAKT MPUK SP. Z O.O.

Organizujemy transport ciał osób zmarłych z dowolnego miejsca na świecie, przejmujemy też odpowiedzialność za wszelkie związane z tym formalności.

22 836 16 69
22 836 69 16
608 053 943
Telefon całodobowy
195 88